O mnie
Mam na imię Joanna, a gotowanie to jedna z moich pasji... Kilku rzeczy nauczyłam się od Mamy, ale moim guru była babcia, której przepisy zawsze się sprawdzały, a dania były najlepsze na świecie. 
Lubię bawić się smakami... mieszać słodkie z kwaśnym, ostre ze słodkim... Lubię eksperymentować i czasem wychodzą z tego kulinarne cuda... Lubię dania proste i szybkie, ale bywa, że przygotowuję i te wymagające więcej czasu i cierpliwości. Wszystko zależy od nastroju, okoliczności i czasu, który mogę przeznaczyć na gotowanie. Uważam, że gotowanie nie musi być trudne, nie musi sprawiać kłopotów ani zabierać zbyt wiele czasu. Grunt to dobrze napisany przepis, niezła organizacja czasu i przestrzeni oraz nasza pomysłowość... Bardziej wymyślne dania powstają w weekendy, bo wtedy mam więcej czasu na gotowanie, te proste i szybkie goszczą u mnie na co dzień.
Staram się gotować głównie po polsku, łączyć tradycję z nowoczesnością, sprawiać, że dobrze znane dania nabierają nowoczesnej formy. Oczywiście nie stronię od poznawania innych smaków, bo ciekawość smaków świata jest we mnie od zawsze.
Każdy z moich przepisów jest tylko propozycją, którą można modyfikować wg własnych upodobań i smaków. Bo o smakach, podobnie jak o gustach się nie dyskutuje. Jeden lubi kaczkę w buraczkach, drugi z  jabłkami... a udowadnianie co jest lepsze jest niczym bezsensowna dyskusja o tym, co było pierwsze: jajko czy kura.

Wszystkie zdjęcia i opisy na tym blogu są moją własnością i chroni je prawo autorskie. Nie wyrażam zgody na kopiowanie ich bez mojej wiedzy.

Zapraszam na Facebooka 
  
Kuchnia nie jest całym moim światem, bo mam i inne zainteresowania.
Uwielbiam książki, które są moim nałogiem... i kocham podróże po naszym pięknym kraju. 
Jestem obrzydliwie zorganizowana... i niektórych doprowadzam tym do szału. 
Umysł podobno mam ścisły, ale duszę humanisty.
Na co dzień pracuję zawodowo, lubię moją pracę i lubię ludzi, z którymi pracuję.
Poza tym mam fajną rodzinkę, na którą zawsze mogę liczyć i mojego Zielonookiego Połówka, który jest dla mnie najpiękniejszym prezentem od losu...
A oto i On:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...